Hlavní index Nikkei 225 odepsal 18,22 bodu a den uzavřel slabší o 0,2 procenta na hodnotě 8963,72 bodu. Obchodování přitom zahájil růstem, který dosahoval skoro jednoho procenta. Širší index Topix klesl o 0,4 procenta na 768,19 bodu.
Akciový trh tak prohloubil ztráty, které nabral během týdne, a posunul se ještě hlouběji pod 9000 bodů. Právě skončený týden se přitom vyznačoval nejvýraznějším kolísáním od poloviny března, kdy trh padal kvůli dopadům ničivého zemětřesení a vlny cunami. Akcie automobilky Toyota dnes oslabily na letošní minimum.
Velkou pozornost obchodníci věnovali devizovým trhům, kde se už večer začal prudce propadat švýcarský frank. Ten ale v předchozích dnech prakticky vytrvale zpevňoval. Kurzy eura i dolaru proti franku zaznamenaly největší nárůst v historii, během obchodování v Asii se ale frank trochu vzpamatoval.
Příčinou pádu franku bylo varování švýcarské centrální banky, která uvedla, že další zpevnění své měny už nebude tolerovat. To sice uvedla už v minulých dnech, tentokrát ale jeden z jejích činitelů naznačil, že by ke slovu mohla přijít i fixace franku na euro, byť jen na přechodnou dobu. Tím by centrální banka zamezila spekulativním útokům.
Na trhu se začalo spekulovat, že měny by mohly být svázány v kurzu 1,15 CHF za euro. Švýcarská měna dnes v Tokiu vůči euru zpevnila o 0,7 procenta na 1,0792 CHF, ve čtvrtek ale kolem šesti procent odepsala. Euro k franku se v úterý přiblížilo až k paritě, když frank vystoupil na 1,0075 CHF. Dolar vůči franku odepsal 0,2 procenta na 0,7602 CHF, dolar vůči jenu zůstal prakticky beze změn na 76,82 JPY.