Výsledky v pondělí překvapivě zveřejnila agentura Reuters. "Dostali se do vnitřního publikačního systému, kde jsou jen veřejné informace, ale zveřejňované v určitém čase," uvedl Kříž k pondělnímu překvapivému zveřejnění výsledků. "Byla učiněna opatření, aby se toto už nestalo," dodal.
ČEZ je podle mluvčího vystaven za půl roku přibližně deseti hackerským útokům. "Žádný hacker se ještě nikdy nedostal do vnitřních systémů firmy jako je obchodní nebo provozní," poznamenal Kříž.
Není to přitom poprvé, co má ČEZ problém s předčasně zveřejněnými výsledky. Letos v únoru společnost, jejíž akcie se obchodují na pražské burze, omylem poslala čísla o hospodaření za loňský rok o několik dní dříve.
Ve druhém čtvrtletí ČEZ hospodařil s čistým ziskem 6,72 miliardy korun, což je meziroční pokles o téměř 40 procent. Za celé pololetí se čistý zisk meziročně snížil zhruba o 17 procent na 23,9 miliardy korun. Pokles zisku je výraznější, než čekali analytici.
ČEZ v pondělí zároveň mírně zlepšil výhled na letošní rok. Čistý zisk očištěný od mimořádných položek by se měl pohybovat kolem 40,6 miliardy korun, zatímco dosud firma předpovídala 40,1 miliardy Kč. V komentáři ke čtvrtletním výsledkům hospodaření ČEZ uvedl, že celoroční zisk by se měl proti loňsku snížit zhruba o 13 procent. Firma rovněž potvrdila, že za celý letošní rok očekává pětiprocentní pokles hrubého zisku EBITDA.
Za celý letošní rok 2011 očekává skupina výrobu ve výši 64,7 TWh, tedy o dvě procenta vyšší než v roce 2010. Kvůli vyšším cenám proudu na trzích s elektřinou očekává ČEZ zvýšení výroby v uhelných elektrárnách o čtyři procenta, v pololetí se naopak produkce elektřiny z uhlí snížila o dvě procenta.
ČEZ je největší energetickou společností v České republice a největší veřejně obchodovanou společností ve střední Evropě. Tržní kapitalizace podniku přesahuje 400 miliard Kč a jeho většinovým akcionářem je stát. Ten ve firmě drží přes ministerstvo financí zhruba 70 procent akcií.