Hlavní index Nikkei 225 si připsal 104,88 bodu a den uzavřel růstem v rozsahu 1,22 procenta na 8733,01 bodu. Podobně širší index Topix k dobru připsal 1,0 procenta na 750,39 bodu.
Vzhůru se vydaly například akcie výrobců potravin, zájem byl ale také o výrobce papíru. Investoři tak částečně nechali stranou obavy ze zpomalení hospodářského růstu u hlavních obchodních partnerů Japonska, stejně jako dopady vysokého kurzu jenu na tamní exportéry.
Na devizových trzích se zvyšoval kurz eura, o jeho dalším směru ale zřejmě rozhodne nová statistika. Zveřejněny budou údaje o vývoji průmyslu v zemích eurozóny a pokud by ukázaly na další zpomalení, euro by zisky asi neudrželo. Ve prospěch dalšího růstu eura, především k dolaru, ale zároveň hovoří technické faktory.
Data o průmyslové aktivitě už byla zveřejněna v Číně a byla příznivější, než se čekalo. Index nákupních manažerů, který sestavuje banka HSBC, za srpen mírně vzrostl na 49,8 bodu. To sice stále signalizuje útlum, neboť je index pod 50 body, analytici ale předpokládali, že aktivita se sníží ve větším rozsahu.
Díky lepší statistice z Číny zpevnil australský dolar, jehož kurz vůči dolaru americkému vzrostl o 0,6 procenta na 1,0460 USD. Austrálie do Číny vyváží řadu komodit a pokud by se potvrdilo, že čínská ekonomika zpomaluje výrazněji, než se čekalo, znamenalo by to útlum poptávky.
Euro k dolaru zpevnilo o 0,1 procenta na 1,4370 USD, dolar k japonskému jenu se ale držel bez větších změn kolem 76,81 JPY. Japonská měna sice má snahu zpevňovat, v růstu jí ale brání obavy z další intervence. K té sáhly na začátku srpna japonské úřady.