Původní integrované povolení pochází z roku 2006 a zaručovalo provoz zařízení do roku 2012. Firma si na kraji později vyprosila prodloužení o rok kvůli dopadům hospodářské recese.
Spolchemie krizi jen obtížně zvládala, v roce 2009 prodělala 340 milionů korun a přežila jen díky dohodě s pěti věřitelskými bankami, jimž ke konci minulého roku dlužila asi 2,68 miliardy korun. V té době firma výrazně redukovala náklady a snížila stavy ze zhruba 1000 na zhruba 850 zaměstnanců, což jí zřejmě pomohlo k přežití.
Vloni se firma dostala zpět do zisku, který činil 154 milionů korun a letos se čekají ještě lepší výsledky, na až dvoumiliardovou investici do nové elektrolýzy to prý ale nestačí. "Firmě se nepodařilo zajistit dostatečný objem prostředků," vysvětlila Logrová. Prý to ale neznamená, že by se na projektu nic nedělo. "Máme vydáno stavební povolení a pokračujeme v dílčích krocích, například připravujeme rozvodnu pro elektrolýzu a další sklady pro soli," dodala. Výsledky žádosti prý nechce předjímat.
Proti udělení povolení v minulosti protestovaly ekologické organizace, které si vymohly alespoň dílčí ústupky. Spolchemie dokonce původně chtěla, aby bylo na jejím rozhodnutí, kdy provoz odstaví, kvůli ekologům ale kraj stanovil pevný termín.