Dow Jonesův index oslabil o 170,89 bodu a obchodní den uzavřel poklesem o 1,51 procenta na hodnotě 11.149,82 bodu. Podobně širší index S&P 500 klesl o 1,56 procenta na 1159,27 bodu, index Nasdaq Composite ubral 1,95 procenta na 2419,63 bodu.
Začátek obchodování byl poměrně příznivý, neboť trh podpořila zpráva, že společnost Berkshire Hathaway amerického investora Warrena Buffetta nakoupí akcie Bank of America za zhruba pět miliard dolarů (asi 84 miliard Kč). Akcie banky díky tomu zpevnily o více než 25 procent, s postupem dne ale zisky snižovaly a nakonec uzavřely vyšší o 9,44 procenta na 7,65 USD. Stále se tak drží v blízkosti ročního minima.
Ke ztrátám v závěru dne přispěl propad na německé burze, jejíž hlavní index přechodně ztrácel kolem dvou procent. Objevily se totiž spekulace, že se Němci chystají zakázat takzvaný short-selling, tedy spekulativní prodej akcií. Německo ale sdělilo, že nic takového v úmyslu nemá. Mezitím ale další evropské země rozhodly o prodloužení přechodného zákazu těchto finančních transakcí.
Investory příjemně překvapily akcie technologické společnosti Apple, kde se čekalo, že po rezignaci zakladatele a šéfa podniku Steva Jobse akcie výrazně oslabí. To se nestalo a kurz akcií nakonec odepsal pouze 0,65 procenta na 373,72 USD. Jobs oznámil rezignaci ve středu, důvod ale nesdělil. Předpokládá se, že je to kvůli zdravotním problémům.
Na devizových trzích zpevňoval dolar, jemuž prospívají předpoklady, že Bernanke nesáhne ke třetímu kolu takzvaného kvantitativního uvolňování měnové politiky. To spočívá v nákupech státních dluhopisů, čímž se zvyšuje objem peněz v oběhu. Druhé kolo skončilo teprve letos v červnu a ekonomové se většinou shodují, že příliš účinné nebylo.
Euro k dolaru oslabilo o 0,2 procenta na 1,4380 USD, během dne jeho kurz klesl až na 1,4325 USD. Dolar vůči japonskému jenu přidal 0,7 procenta na 77,48 JPY, ke švýcarskému franku vystoupil těsně k 0,80 CHF.