Fed se nakonec dohodl na kompromisu, který spočívá v tom, že centrální banka bude základní úrok držet blízko nuly minimálně do roku 2013. S tímto návrhem ale nesouhlasili hned tři členové měnového výboru, což potvrzuje, že v rámci Fedu nepanuje shoda v tom, jak ekonomice pomoci. Činitelé Fedu zároveň připustili, že výhled americké ekonomiky se od posledního zasedání měnového výboru prudce zhoršil.
"Účastníci zaznamenali zhoršení podmínek na trhu práce, slabší výdaje domácností, pokles spotřebitelské i podnikatelské důvěry a pokračující potíže na trhu bydlení," píše se v zápise. Ten bývá vždy zveřejněn až s několikatýdenním odstupem, trhy ale zápisům zvlášť v poslední době věnují značnou pozornost.
Fed na zasedání měnového výboru 9. srpna de facto přiznal, že pomalejší růst ekonomiky z prvního pololetí už nelze považovat za přechodný jev. Naopak je pravděpodobné, že ekonomika se bude se slabým růstem potýkat i v nadcházejících měsících.
Americká ekonomika v současné době roste tempem jednoho procenta ročně, což je mnohem méně, než se čekalo. Je to i výrazně pod průměrným tempem, jehož ekonomika v období po recesi zpravidla dosahuje. Situace dokresluje i slabý trh práce, kde se míra nezaměstnanosti už dlouho drží nad hranicí devíti procent.
Zápis z jednání zřejmě vrací do hry názor, že Fed ještě zváží třetí kolo takzvaného kvantitativního uvolňování měnové politiky, i když řada analytiků mu z různých důvodů velkou šanci na úspěch nedává. Při kvantitativním uvolňování Fed nakupuje státní dluhopisy, a to za peníze, které si k tomuto účelu natiskne. Tím oslabuje hodnotu dolar, který také v reakci na obsah zápis smazal zisky vůči euru.