Dow Jonesův index vzrostl o 53,58 bodu a obchodní den uzavřel vyšší o 0,46 procenta na hodnotě 11.613,53 bodu. Podobně širší index S&P 500 přidal 0,49 procenta na 1218,89 bodu, zatímco index Nasdaq Composite si k dobru připsal 0,13 procenta a uzavřel na 2579,46 bodu.
Pozorně sledovaný index S&P 500 za posledních osm obchodních dnů vzrostl sedmkrát, celkem si tak připsal 8,5 procenta. Vzhůru jej tlačily především akcie firem, které citlivě reagují na hospodářský růst.
Za celý srpen však index S&P 500 odepsal 5,7 procenta, což je jeho nejhorší výsledek od loňského května. Index Nasdaq oslabil dokonce o 6,4 procenta, srpnové ztráty Dow Jonesova indexu činí 4,4 procenta. Pro všechny tři indexy byl srpen čtvrtým měsícem v řadě, kdy tyto indikátory klesaly.
Takzvaná volatilita, tedy kolísavost cen, se na trzích stále drží. Ani zdaleka ani nedosahuje takové výše, jako na začátku srpna. Tehdy nebylo výjimkou, že indexy v rámci jediného dne kolísaly až o tři procenta na každou stranu.
"Trh si není jist, nízké objemy obchodů pak ty výkyvy zesilují," poznamenal k vyššímu kolísání kurzů analytik Carl Kaufman ze společnosti Osterweis Strategic Income. "Dostaneme sice relativně dobrá (statistická) čísla, ale není jasné, co přinese budoucnost. Řada lidí tak pořád hledá jistotu. Trh se přitom zmítá ve víru hlavních titulků," dodal.
Ve středu zpevňovaly především banky, akcie JPMorgan Chase & Co přidaly 1,3 procenta. Zájem byl ale o řadu dalších firem, třeba výrobce stavebních strojů Caterpillar vzrostl o 1,3 procenta. K celkově lepší náladě přispěl úterní zápis z jednání měnového výboru americké centrální banky (Fed), který naznačil, že Fed zvažuje další podporu ekonomice.
Na devizových trzích byl znovu zájem o švýcarský frank, jemuž pomohly i náznaky kapitulace švýcarských úřadů. Jeden z činitelů tamní vlády řekl, že Švýcarsko se musí s vysokým kurzem franku naučit žít. Podobně centrální banka neprojevila úmysl vracet se k intervenci či jiné formě slovního zásahu, aby pomohla kurz franku snížit.
Euro k franku tak odepsalo 2,1 procenta na 1,1592 CHF, zatímco dolar k franku oslabil o 1,7 procenta na 0,8065 CHF. Pro americkou měnu to byla nejvýraznější denní ztrátu k franku od 9. srpna, kdy spadl na historické minimum 0,70676 CHF. Stejně tak pro euro byla středa dnem největšího propadu k franku od 9. srpna. Toho dne euro také spadlo na historické minimum, které činilo 1,0075 CHF.
Dolar vůči japonskému jenu oslabil o 0,2 procenta na 76,577 JPY, euro k dolaru odepsalo 0,5 procenta na 1,4365 USD.