V celoročním přepočtu se prodalo 12,12 milionu vozů, což ukazuje, kolik vozů by se prodalo za celý rok při zachování srpnového tempa prodeje. Loni v srpnu se v celoročním přepočtu prodalo 11,6 milionu vozů. Údaj však stále zaostává za údajem z roku 2005, kdy se prodalo 17 milionů vozů ročně.
Detroitským automobilkám, mezi které patří Chrysler, General Motors a Ford Motor, rostl v srpnu prodej dvouciferným procentním tempem, hlavně díky menším vozům a úspornějším sportovně-užitkovým vozům. Naopak prodej japonských automobilek Honda Motor a Toyota Motor prudce klesl. Chrysler tak vystřídal Toyotu na postu třetího největšího prodejce aut v USA.
Podle analytiků údaje o prodeji jsou povzbuzující a ukazují, že poptávka po nákup velkých položek je i v době hluboké ekonomické nejistoty stabilní.
Výdaje prodejců za pobídky k prodeji byly v srpnu téměř stejné jako v předchozím měsíci. Mnoho analytiků čekalo výraznější slevy, protože počítali s tím, že japonské automobilky budou chtít podpořit svůj prodej v zemi, napsaly agentury AP a Reuters.
Výzkumná společnost J.D. Power and Associates nedávno snížila odhad letošního prodeje automobilů v USA na 12,6 milionu vozů z dříve předpokládaných 12,9 milionu. Loni se prodej automobilů v USA zvýšil o 11 procent na 11,6 milionu vozů. Zaznamenal tak první celoroční nárůst od příchodu hospodářské recese. Předloni se propadl na 10,4 milionu vozů, tedy na nejnižší úroveň za 27 let.