V 17:05 SELČ euro vůči dolaru oslabilo o 0,43 procenta na 1,4102 USD, když během dne se propadlo až na 1,4065 USD, nejníže od 5. srpna. K jenu euro kleslo o 0,29 procenta na 108,51 JPY a vůči švýcarskému franku o 0,77 procenta na 1,1077 CHF. Dolar k jenu stoupl 0,14 procenta na 76,92 JPY a vůči koši šesti hlavních měn posílil o 0,54 procenta na 75,158 bodu, když během dne stoupl nejvýše od počátku srpna.
Na euro měl vliv prudký růst výnosů italských vládních obligací, který rovněž zvýšil tlak na Itálii, aby dala do pořádku své finance. Itálie je třetí největší ekonomikou eurozóny. Páteční přerušení mise Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu v Řecku rovněž vyvolala otázky, zda budou Atény schopné splnit své rozpočtové cíle a získat další peníze ze slíbené pomoci.
Euro stáhly dolů rovněž výsledky voleb na severovýchodě Německa. Křesťanští demokraté kancléřky Angely Merkelové podle očekávání opět skončili druzí, oproti regionálním volbám před pěti lety však oslabili.
Analytici očekávají tento týden další tlaky na euro. Ve středu bude ústavní soud v Německu rozhodovat o stížnosti na finanční pomoc pro zadlužené členské země eurozóny. Stížnost podala skupina euroskeptiků, podle které je pomoc v rozporu s německým i evropským právem a lisabonskou smlouvou. Další tlak by mohlo způsobit zasedání měnového výboru Evropské centrální banky, zvláště pokud ECB naznačí obavy z prohloubení dluhové krize, napsala agentura Reuters.