Reynders v debatě o krizi připomněl nedávnou schůzku německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho. Ti v půlce srpna navrhli sjednocení firemních daní v jejich zemích. "Proč by se Benelux neměl k této iniciativě připojit?" podotkl ministr. "Pokud by pět či šest zakládajících zemí Evropské unie uspělo s harmonizací daní společností, pak by to bylo něco!" dodal vzápětí.
Reynders se vyjádřil také k jiné francouzsko-německé výzvě, aby státy eurozóny včlenily do ústav takzvané "zlaté pravidlo", tedy povinnost respektovat vyrovnanost rozpočtu. Tím by v podstatě stanovily limity pro možné schodky či dluh země. Například Španělsko už toto volání vyslyšelo a spustilo příslušný legislativní proces; dnes o změně španělské ústavy bude rozhodovat tamní Senát. Reynders připomněl, že Belgie chce dosáhnout vyrovnaného rozpočtu v roce 2015. "Zlaté pravidlo pro nás není všelékem," řekl ale také.
Ministr připustil, že situace na trzích je nyní složitá a turbulentní, a to nejen v eurozóně. Například v pondělí velmi citelně padaly bankovní tituly. Reynders nicméně zdůraznil, že nemá obavy o belgické banky, tedy o KBC či skupinu Dexia. Ty už podle ministra prošly rekapitalizací a zátěžové testy ukázaly, že jsou schopné odolávat případným problémům.
"Nerozumím příliš vzkazu Mezinárodního měnového fondu (který po Evropě požaduje další rekapitalizaci jejích bank)," řekl také v rozhovoru. Problém bankovního sektoru není nyní podle Reynderse v kapitalizaci, nýbrž je jím likvidita.