Bank of America zahájila personální rošádu

07.09.2011 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


perex-img Zdroj: Finance.cz

Charlotte (USA)/New York 7. září (ČTK) - Americký finanční ústav Bank of America zahájil rozsáhlou personální rošádu. Z firmy odchází vrcholoví manažeři Joe Price a Sallie Krawchecková, kteří měli na starosti klíčové divize spotřebního bankovnictví a globální správu majetku a investic. Největší americká banka se stále zotavuje z finanční krize, už prodala část majetku a snaží se celkově zefektivnit činnost.

Bank of America od začátku letošního roku ztratila už skoro polovinu tržní hodnoty. Investory ale změnu ve vrcholovém vedení příliš nezaskočila, akcie na zprávu reagovaly jen mírným růstem. Výraznější zisky si připsaly až s oživením celého trhu.

Price v Bank of America dříve pracoval jako finanční ředitel, zatímco Krawchecková má za sebou podobnou funkci v jiné americké bance Citigroup. Pracovala v makléřské divizi Smith Barney a často byla v médiích označována za nejvlivnější ženu v sektoru finančních služeb.

Výkonný ředitel Bank of America Brian Moynihan jmenoval šéfa divize komerčního bankovnictví Davida Darnella a šéfa investičního bankovnictví Toma Montaga do nových pozic. Dělit se spolu budou o funkci provozních ředitelů. Montag byl dříve manažerem investiční banky Goldman Sachs, která patří ke klíčovým hráčům na Wall Street.

"Zdá se, že na Moynihana někdo tlačí, aby učinil rázné kroky," poznamenal hlavní investiční analytik společnosti Point View Financial Services David Dietze. "Je jasné, že mezi lidmi ve vrcholovém vedení, kteří mají hodně možností a velké zkušenosti, něco nehraje," dodal.

K personální rošádě dochází ani ne dva týdny po zprávě, že americký investor Warren Buffett investoval do nákupu prioritních akcií Bank of America asi pět miliard dolarů (zhruba 87 miliard Kč). Banka také před pár dny oznámila, že během tohoto čtvrtletí zruší asi 3000 pracovních míst. Buffettova investice spolu s avizovaným zeštíhlením ale zastavily trvající pokles ceny akcií banky jen přechodně.

Banka zřejmě po krizi ještě není z nejhoršího venku, investoři se obávají, že bude muset odepsat další miliardy dolarů investic do ztrátových hypoték.

Autor článku

 

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK