Mluvčí FBI Peter Lee podle agentury AP sdělil, že agenti měli příkaz k prohlídce jak od FBI, tak od inspekce ministerstva energetiky. Další podrobnosti neuvedl. Ministerstvo energetiky razii v sídle firmy ve Fremontu potvrdilo, rovněž ale odmítlo podat další informace.
Obamova vláda poskytla Solyndře úvěrové záruky jako vůbec první firmě v rámci stimulačního balíku z roku 2009. Obama pak v květnu 2010 ve Fremontu prohlásil, že továrna Solyndry je "svědectvím o americkém důvtipu a dynamice". Minulý týden ale firma oznámila, že propouští všech svých 1100 zaměstnanců a tento týden se uchýlila pod soudní ochranu v rámci zákona o bankrotech.
Obama může mít kvůli případu Solyndra možná i větší problémy než jen ostudu. List Los Angeles Times připomněl, že Obama vychvaloval Solyndru několik týdnů poté, co výrazné pochybnosti o její budoucí solventnosti vyjádřila auditorská společnost PriceWaterhouseCoopers. Především se ale ví, že významným investorem v Solyndře je George Kaiser, který sbíral peníze pro Obamovu prezidentskou kampaň.
Republikáni sledují případ vládní pomoci Solyndře již několik měsíců a vyšetřovat jej začal výbor Sněmovny reprezentantů pro energetiku a obchod. Ten si od vlády vyžádal dokumenty o poskytnutí záruky na úvěr 535 milionů dolarů (9,4 miliardy Kč), který si firma poté vzala od vládní Federal Financing Bank, součásti ministerstva financí.
Dva demokrati ve výboru pro energetiku, Henry Waxman a Diana DeGetteová, dnes navrhli pozvat ke svědectví šéfa Solyndry Briana Harrisona. Ten podle nich ještě před dvěma měsíci výboru říkal, že Solyndra je "v dobré finanční situaci a nehrozí jí žádné nebezpečí krachu".