Krátce po 12:00 se dolar vůči euru prodával za 1,3834 USD, kde byl naposledy v březnu. Předtím se držel kolem 1,3860 USD, což bylo stále dost výrazně nad červencovým dnem 1,3838 USD. Pak se ale dostavil prodejní tlak a euro hranicí podpory propadlo.
ECB ve čtvrtek podle očekávání nechala základní úrok beze změn na 1,5 procenta, Trichet ale řekl, že ekonomika eurozóny zpomaluje a snižuje se i tlak na růst inflace. Banka proto bude vývoj pozorně sledovat, což si část ekonomů vyložila tak, že Trichet nechává otevřené dveře pro snížení úroků. Někteří analytici věří, že Trichet sazby sníží už v říjnu.
Dolar pokračuje v růstu i vůči švýcarskému franku, který se stal velmi oblíbenou měnou hlavně v posledních týdnech. Tento týden ale prudce klesl, k čemuž částečně přispěla švýcarská centrální banka. Ta se rozhodla proti růstu měny zakročit a stanovila cílový kurz vůči euru. Proti dalšímu růstu měny už by se bránila intervencí na devizových trzích.
Dolar k franku vystoupil na 0,8785 CHF, kde byl naposledy koncem května. Proti kurzu z předchozího dne tak přidával asi 0,4 procenta.
Růst kurzu dolaru je dobře patrný i na paritě s českou korunou, kde jeho pohyb zesiluje i současné oslabování kurzu k euru. Koruna vůči dolaru spadla asi na 17,70 Kč/USD, což je proti předchozímu závěru propad o celé jedno procento. Ještě před dvěma týdny bylo možné dolar koupit až o korunu levněji, zhruba za 16,70 Kč.