Stark v pátek nečekaně oznámil svůj odchod z šestičlenné výkonné rady ECB. Banka uvedla, že pro odchod má Stark osobní důvody, podle zdrojů agentury Reuters ale banku opouští kvůli svému odmítavému postoji k nákupům státních dluhopisů. Ze stejných důvodů odešel letos z ECB i bývalý šéf německé Bundesbanky Axel Weber. Zpráva o odchodu Starka vyvolala pokles akcií a eura. Pokud by Asmussena schválilo dalších 16 zemí eurozóny, mohly by se členem rady stát do konce roku, dodal Schäuble.
Asmussen je členem opozičních sociálních demokratů. Na ministerstvu financí zůstal i po změnách vedení v roce 2009 díky svým zkušenostem v evropské a finanční politice. Na ministerstvu působí již od roku 1996. Obecně sociální demokraté podporují pomoc pro slabší země eurozóny. Asmussen se však odmítl vyjádřit k tomu, zda je zastáncem nákupu obligací ECB.
Schäuble rovněž uvedl, že příští týden ve čtvrtek na setkání minstrů financí eurozóny v polské Vratislavi chce spolu se svým francouzským protějškem učinit nový návrh způsobu řízení a vedení eurozóny. Způsob řízení eurozóny, hlavně v oblasti fiskálních a ekonomických záležitostí, se stal hlavním centrem debat kvůli dluhové krizi v eurozóně. Schäuble zatím nic bližšího neřekl, napsaly agentury AP a Reuters.