Německo se podle listu horlivě snaží, aby se co nejrychleji zavedly nové pravomoci záchranného fondu eurozóny EFSF, jako je poskytnutí preventivních úvěrových linek a pomoc bankám, kterých se dotknou odpisy řeckých obligací, pro případ bankrotu Řecka. Der Spiegel však neuvedl zdroj svých informací.
Mluvčí ministerstva financí se odmítl blíže vyjádřit ke zprávě časopisu. Uvedl pouze, že vláda pracuje na zavedení dohod týkajících se pravomocí EFSF z letošního července.
Několik politiků ze středně pravé koalice vlády Angely Merkelové v poslední době přišlo s názorem, zda by Řecko nemělo opustit eurozónu. Chtějí tak zřejmě zvýšit tlak na Atény. Merkelová však toto řešení odmítá, protože podle ní by to mohlo spustit dominový efekt.
Nejnověji obavy o budoucnost eurozóny v Německu posílil bývalý německý ministr zahraničí Joschka Fischer. V rozhovoru pro list Bild uvedl, že euro by mohlo kvůli dluhové krizi padnout. "Situace v Evropě je opravdu tak vážná, jak nikdy nebyla. Až doposud jsem si nemyslel, že by euro mohlo padnout, ale pokud budou věci pokračovat jako nyní, pak zkolabuje," uvedl Fischer, jehož názory mnoho Němců velmi respektuje.
Nervozita mezi Němci kvůli dluhové krizi se stále zvyšuje a roste i netrpělivost s Aténami. Výzkum z tohoto týdne ukázal, že 76 procent Němců je proti poskytnutí další pomoci vysoce zadluženému Řecku, napsala agentura Reuters.