Francie sice dříve avizovala, že se k obsahu telekonference nebude veřejně vyjadřovat, úřad francouzského prezidenta nicméně podle serveru řeckého týdeníku To Vima vydal krátké prohlášení, ve kterém uvedlo, že "Francie a Německo jsou přesvědčeny o tom, že Řecko zůstane v eurozóně". Uvedl také, že realizace nového záchranného plánu pro Řecko, dohodnutého 21. července, je "více než kdy jindy nezbytná k udržení stability eurozony".
Podle mluvčího řecké vlády Iliase Mosialose se všichni tři státníci shodli na společné vůli, aby se nový záchranný plán beze zbytku zrealizoval. "Vzhledem k velkým spekulacím z posledních dnů, všichni zdůraznili, že Řecko je nedílnou součástí eurozóny. Řecko je odhodláno splnit všechny své závazky vůči svým partnerům, aby zajistilo plné uskutečnění podpůrného programu," uvedl Mosialos v prohlášení.
Podle něj poslední kroky řecké vlády směřují k dosažení fiskálních cílů pro roky 2011 a 2012 a vzniku primárních přebytků. Tím se prý zastaví růst řeckého veřejného dluhu.
Řecko od loňského jara čerpá mezinárodní finanční pomoc v objemu 110 miliard eur (asi 2,7 bilionu Kč). Na této pomoci je země životně závislá a pokud by nedostala další část úvěru, už v říjnu jí dojdou peníze. Právě uvolnění další tranše je teď velkou neznámou, protože mezinárodní inspekce zjistila, že Řecko neplní podmínky úvěru tak, jak se zavázalo.