Dow Jonesův index přidal 186,45 bodu a den uzavřel vyšší o 1,66 procenta na hodnotě 11.433,18 bodu. Širší index S&P 500 zpevnil o 1,72 procenta na 1209,11 bodu, index Nasdaq Composite si připsal 1,34 procenta a uzavřel na 2607,07 bodu.
Akcie tak zpevnily už čtvrtým dnem v řadě. Vzhůru zamířily hlavně banky, i když jejich zisky nebyly tak vysoké, jako zisky bank v Evropě. Intervence ale pomohla zmírnit obavy, že evropský finanční sektor směřuje k nové úvěrové krizi. Takové obavy se objevily právě v reakci na trvající krizi kolem státních dluhů.
Index finančních titulů S&P vzrostl o 2,6 procenta, například akcie Citigroup zpevnily o 4,4 procenta, kurz akcií JPMorgan Chase & Co vzrostl o 3,1 procenta a Bank of America si připsala čtyři procenta. Vedle bank se vzhůru vydaly také akcie řady průmyslových společností. Koncern General Electric tak přidal 2,8 procenta.
"Hlavní smysl je v tom, že Evropská unie a Mezinárodní měnový fond se spolu s průmyslovými zeměmi snaží trh přesvědčit, že euro nezmizí, eurozóna se nerozloží a Řecko se patrně vyhne platební neschopnosti," řekl hlavní ekonom společnosti Rockwell Global Capital Peter Cardilllo.
Na devizových trzích zpevnilo euro, i když v jeho dalším růstu mu brání přetrvávající nervozita kolem eurozóny. V polské Vratislavi dnes začíná dvoudenní schůzka ministrů financí EU, které se výjimečně zúčastní rovněž jejich americký kolega Timothy Geithner. Hlavním bodem jednání bude krize v eurozóně a možnosti jejího řešení.
Euro k dolaru zpevnilo o 0,9 procenta na 1,3880 USD, což byl jeho nejvýraznější nárůst od poloviny srpna. Proti japonskému jenu se kurz eura zvýšil také o 0,9 procenta na 106,35 JPY, ke švýcarskému franku euro přidalo 0,2 procenta na 1,2064 CHF. Dolar k jenu uzavřel bez větších změn na 76,63 JPY.