"Svět neuvidí žádnou koordinovanou odezvu, jako v roce 2009. Evropská unie a Spojené státy ale musejí spolupracovat," poznamenal Geithner, jehož citovala agentura Reuters. Klíčové ekonomiky před dvěma lety koordinovaně zasáhly proti dopadům finanční krize.
Geithner řekl, že americká ekonomika by měla v příštích 18 měsících růst dvouprocentním tempem ročně. To by bylo pod jejím dlouhodobým potenciálem. Klíčový bude podle Geithnera plán, který předložil prezident Barack Obama. Ten počítá s podporou trhu práce částkou 447 miliard dolarů (asi osm bilionů Kč), převážně ve formě daňových úlev a investic do infrastruktury.
Dvoudenní schůzka ve Vratislavi je neformální a jejím hlavním tématem je dluhová krize v eurozóně. Finanční trhy doufají, že se ministrům podaří najít způsob, jak se s krizí vypořádat a zajistit, aby se nerozšířila na větší země eurozóny. V poslední době se objevily spekulace, že Řecko možná bude nuceno vyhlásit platební neschopnost, zástupci Francie a Německa však tuto variantu vyloučili a za Řecko se pevně postavili.
Geithner je vůbec prvním americkým ministrem financí, který se účastní schůzky určené pro ministry eurozóny. Geithnerova účast na Ecofinu, jak se schůzkám ministrů financí EU říká, podle pozorovatelů svědčí o tom, že Spojené státy mají z dopadů dluhové krize v eurozóně na globální ekonomiku čím dál větší obavy.