"Budeme se obracet na veřejnost, aby potvrdila to, že s těmito reformami nesouhlasí," řekl Zavadil. Není podle něj možné, aby pouze odbory dokázaly změnit postoj vlády a je potřeba, aby se do toho zapojila veřejnost. "Jestliže skutečně 80 procent lidí nesouhlasí, tak by to měli dát jasně najevo," dodal Zavadil s tím, že jinde než na ulici se nyní protestovat nedá.
Určitá rozpolcenost je podle něj znát i v rámci ČMKOS. "Řada zaměstnanců, našich členů v základních organizacích, cítí strach," řekl Zavadil. V mnoha průmyslových svazech je podle něj situace taková, že proti svému zaměstnavateli, se kterým se dohodnou, nechtějí vystupovat. Naopak jsou tam prý svazy, které volají po tvrdších akcích. Jejich množství se přitom podle Zavadila zvětšuje.
"My máme 26. září schůzky se sedmi občanskými iniciativami. S nimi chceme probrat další postup," řekl Zavadil. Mezi organizacemi je například ProALT, Národní rada osob se zdravotním postižením, Spojenectví práce a solidarity či Veřejnost proti korupci. "Pokud občanská veřejnost dá jasně najevo, že nesouhlasí s reformami, tak my se tomu do čela postavíme," dodal.
Počátkem října, konkrétně 4. října, by o vyhlášení tvrdších protestních akcích mělo jednat Odborové sdružení železničářů (OSŽ). To je součástí druhé největší odborové centrály, Asociace samostatných odborů. OSŽ bylo součástí koalice dopravních odborových svazů, která uskutečnila v červnu celodenní stávku v dopravě.