Televize by se podle něj měla vrátit ke koprodukční spolupráci, která byla obvyklá v 70. a 80. letech minulého století. Je potřeba navázat spolupráci například se studii v Německu a Rakousku, řekl radním Šimek. Finance na koprodukční produkty by podle Šimka mohla ČT čerpat například z evropských fondů. Pokud by byl zvolen do funkce, chce si Šimek nechat předložit seznam námětů, které v posledních letech ČT nerealizovala.
Šimek také navrhuje ve zpravodajství větší spolupráci se zahraničními televizemi v příhraničí. Mladé diváky by chtěl přilákat tvorbou mladých tvůrců; nechal by je soutěžit, aby mezi sebou našli nejlepší náměty a projekty. "Co se týče oslovení mladé generace, tak si myslím, že mají větší úspěch," řekl Šimek.
Hospodaření ČT plánuje Šimek prověřit auditem, a to nejen účetním, ale i forenzním, který by zhodnotil oprávněnost jednotlivých výdajů. Na základě výsledků auditu by navrhl plán úspor, jejichž výnos by se mohl vložit do televizní tvorby.
Před Šimkem si již rada vyslechla další čtyři kandidáty na šéfa ČT, výkonného ředitele ČT24 Romana Bradáče, někdejšího šéfa TV Nova Petr Dvořáka, bývalého výkonného ředitele TV Óčko Hynka Chudárka a bývalého marketingového ředitele TV Prima a pražského dopravního podniku Jana Svobodu.
Nyní bude následovat volba, v níž budou radní tajným hlasováním vybírat vítěze tendru. Hlasování bude mít více kol.
Rada ČT má celkem 15 členů. Výběrové řízení na nového generálního ředitele ČT rada vypsala v polovině července poté, co bývalý ředitel Jiří Janeček oznámil, že hodlá ze zdravotních důvodů rezignovat. Do tendru se přihlásilo cekem 36 lidí, čtyři z nich však byli vyřazeni, protože nesplnili podmínky požadavky zadávací dokumentace výběrového řízení. Počet kandidátů na pět zúžila rada ve středu 7. září.