Nejsledovanější Dow Jonesův index se snížil o 3,51 procenta na 10.733,83 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 klesl o 3,19 procenta na 1129,56 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite oslabil o 3,25 procenta na 2455,67 bodu.
Americká centrální banka (Fed) ve středu varovala před hrozbou dalšího podstatného zpomalení americké ekonomiky. Podle očekávání rovněž oznámila, že bude nakupovat dluhopisy s delší dobou splatnosti výměnou za krátkodobé dluhopisy, investoři se však obávají, že to ekonomice nijak nepomůže.
Náladu na trhu zasáhla rovněž zpráva o tom, že aktivita v čínském výrobním sektoru v září pokračovala v poklesu, a to už třetím měsícem v řadě. Pokles v září poprvé po dvou letech zaznamenala rovněž aktivita v soukromém sektoru eurozóny.
Zasilatelská firma FedEx, která je považována za ukazatel ekonomické aktivity, oslabila o více než osm procent poté, co zhoršila svůj celoroční výhled. "Je obtížné najít něco, co by pro trh bylo pozitivním katalyzátorem," upozornil analytik J.J. Kinahan ze společnosti TD Ameritrade.
Na devizovém trhu se dolar vyšplhal na osmiměsíční maximum vůči euru. Investoři se totiž kvůli obavám ohledně světové ekonomiky odklánějí od rizikovějších měn.
V závěru čtvrtečního obchodování v New Yorku jednotná evropská měna vůči dolaru klesla o 0,7 procenta na 1,3471 USD. Během dne se propadla až na 1,3384 USD, tedy na nejnižší úroveň od 20. ledna, napsala agentura Reuters.