Index Hang Seng burzy v Hongkongu odepsal 1,36 procenta a uzavřel na 17.668,83 bodu. Navázal tak na propad z předchozího dne a za celý týden odepsal 9,2 procenta. Tak špatný týden měl Hongkong naposledy v říjnu 2008, jen krátce po pádu investiční banky Lehman Brothers. Investoři se zbavovali převážně akcií průmyslových firem.
V poklesu pokračovala i burza v Šanghaji, jejíž index Shanghai Composite odepsal 0,41 procenta na 2433,16 bodu. Ani týdenní ztráta indexu přitom není nijak závratná, index ztratil jen 1,98 procenta, což je zlomek ztrát, které utrpěla většina světových burz. Ztráty postupně smazávaly především firmy z odvětví energetiky.
"Je tady pár kontrariánů, teď ale dostávají pěkně na frak. Většina jich proto jenom sedí na penězích a čeká," řekl šéf investiční společnosti LBN Advisors Benjamin Chang. Kontrarián je investor, který jde proti trhu. To znamená, že když trhy klesají, on nakupuje. Naopak když zpevňují, prodává. Akcie ale v posledních dnech klesají vytrvale a silně, takže ve ztrátách je i řada kontrariánů.
Na devizových trzích se zvyšoval kurz eura, podle analytiků šlo ale jen o technický pohyb, vyvolaný spíš poklesem kurzu dolaru. Americkou měnu obchodníci prodávali, aby inkasovali zisk z jejího dosavadního růstu. Kurz dolaru citelně zpevnil až v posledních dnech, kdy obavy z dalšího šíření dluhové krize v eurozóně přiměly investory odklonit se od rizikových aktiv a zaměřit se na jistější instrumenty. K těm patří i dolar.
Euro ve čtvrtek spadlo na osmiměsíční minimum vůči dolaru a dostalo se až na 1,3384 USD. Během dneška v Asii přidalo 0,2 procenta na 1,3490 USD, stále je ale vzdáleno hodnotám z konce srpna, kdy jedno euro stálo až 1,45 USD. Euru škodí komentáře některých evropských činitelů, podle nichž nelze vyloučit situaci, kdy Řecko nebude schopné dostát svým závazkům.
Australský dolar vůči americkému zpevnil o 0,1 procenta na 0,9756 USD, a odpoutal se tak od téměř desetiměsíčního minima 0,9692 USD, na němž byl ve čtvrtek. Americký dolar zůstává silnější nejen vůči australskému, ale také proti kanadskému dolaru. Měny obou těchto zemí patří k takzvaných komoditním měnám, neboť v Austrálii i v Kanadě se ve velkých objemech těží komodity nutné pro průmysl. Ceny komodit ale spolu s akciemi prudce klesly a s nimi i kurzy měn obou těchto zemí.
Trh se nenechal ovlivnit ani neformální schůzkou skupiny G20, po které bylo neplánovaně vydáno komuniké. Zástupci 20 hlavních světových ekonomik slíbili, že podpoří banky i finanční systém, na podrobnosti ale byli skoupí. Hlavní jednání G20, která se vedou v rámci podzimního zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky, jsou plánována až na dnešek. Pozorovatelé ale nepředpokládají, že na nich dojde z hlediska řešení krize k nějakému průlomu.