ČS navrhla věřitelskému výboru zrušit tendr na prodej Sazky

23.09.2011 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


perex-img Zdroj: Finance.cz

Praha 23. září (ČTK) - Česká spořitelna jako jeden z hlavních věřitelů Sazky navrhl věřitelskému výboru, aby uložil insolvenčnímu správci společnosti Josefu Cupkovi zrušit výběrové řízení na prodej Sazky a připravit nové. Vyplývá to z informací zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Věřitelský výbor nyní zasedá. Zájemci o koupi Sazky mají dnes do 18:00 poslední možnost podat Cupkovi závaznou finální finanční nabídku.

Podle serveru iDnes si šéf věřitelského výboru Josef Novotný nemyslí, že by zrušení tendru bylo pravděpodobné. "O námitkách spořitelny bude výbor jednat v pátek odpoledne. Nemyslím, že by zrušení tendru bylo reálné," uvedl podle iDnes Novotný, který je právníkem skupiny KKCG.

Vítěz tendru by měl být znám v pondělí poté, co Cupka za účasti předsedy věřitelského výboru a notáře otevře obálky a oznámí jméno uchazeče s nejvyšší nabídkou. Cupka výběrové řízení na prodej Sazky, která je od konce května v konkurzu, vyhlásil 19. srpna.

Do výběrového řízení na prodej Sazky se přihlásily tři subjekty. Společnou přihlášku potvrdily skupiny PPF a KKCG, závazně se přihlásil také Synot Holding. Třetím uchazečem o Sazku je údajně firma Charlcoal, napojená na podnikatele Pavla Tykače. Všichni zájemci o Sazku splnili podmínky schválené soudem a v termínu složili požadovanou kauci 500 milionů korun.

Finanční skupina Penta i společnost E-Invest již dříve potvrdily, že se výběrového řízení na prodej Sazky nezúčastní, protože jej považují za zmanipulované a netransparentní. Penta v pátek v 18:00 doručí Cupkovi svoji nabídku, která bude obsahovat doklad o tom, že kupní cenu složila na účet v Komerční bance. Cupka ale uvedl, že nebude moci brát na zřetel žádnou nabídku činěnou mimo výběrové řízení, neboť její předkladatel by tím získal neoprávněnou výhodu.

Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu pražské O2 areny. Věřitelský výbor poté schválil úvěrovou smlouvu o objemu celkově až 500 milionů korun, které slouží k zachování běžného chodu firmy. Půjčku se splatností dva roky poskytla společnost Moranda. Akcionáři Sazky jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu, jejich pravomoci jsou ale po prohlášení konkurzu silně omezené.

Autor článku

 

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK