Dow Jonesův index v závěru newyorského obchodování posílil o 0,35 procenta na 10,771,48 bodu. Širší index S&P 500 získal 0,6 procenta a index technologického trhu Nasdaq stoupl o 1,1 procenta na 2483,23 bodu. Za celý týden Dow Jones ztratil 6,6 procenta.
Za celý týden hlavní indexy ztrácejí kvůli středečnímu a čtvrtečnímu propadu přes šest procent, protože investoři kvůli dluhové krizi eurozóny a otřesům na trzích odcházejí od rizikových aktiv k bezpečným měnám a americkým státním dluhopisům. Akcie začaly zvláště prudce klesat ke konci středečního obchodování, poté, co centrální banka USA (Fed) varovala před hrozbou dalšího podstatného zpomalení ekonomiky
Dnes investory povzbudily zprávy, podle nichž Evropská centrální banka (ECB) pomýšlí na posílení likvidity evropského bankovního systému, a objevily se i spekulace o možném snížení jejích úroků. Mírně také zapůsobilo, že nejvyšší finanční činitelé skupiny nejvýznamnějších světových ekonomik G20 ve čtvrtek v noci slíbili učinit vše pro to, aby dluhová krize v eurozóně neohrozila stabilitu bank a finančního systému.
Euro na konci týdne mírně oživilo vůči dolaru, k němuž o den dříve spadlo na osmiměsíční minimum. Evropskou měnu podpořily spekulace, že ECB zvažuje nová opatření ke stabilizaci trhu a bankovního systému a mohla by i snížit úroky. Investoři však stále zůstávají obezřetní kvůli obavám z možného bankrotu Řecka, o němž se v posledních dnech mluví čím dál častěji.
Evropská měna vůči dolaru ke konci newyorského obchodování posílila o tři desetiny procenta na 1,3505 USD. Za týden ale euro ztratilo 1,3 procenta a je osm procent pod svým maximem z konce srpna, kdy dosáhlo 1,4550 USD. Dolarový index ke koši hlavních měn po čtvrtečním výstupu na maximum za sedm měsíců dnes klesl o 0,3 procenta, za týden ale získal 1,8 procenta a od počátku měsíce 5,9 procenta.