Sázková kancelář má nyní pět měsíců na to, aby získala souhlas antimonopolního úřadu. Soud také uložil insolvenčnímu správci Sazky Josefovi Cupkovi, aby mu podával nejméně jednou za tři měsíce zprávu o převádění majetku společnosti na peníze k uspokojení věřitelů.
Česká spořitelna svůj požadavek na okamžité zrušení výběrového řízení odůvodnila možným zpochybněním platnosti právních úkonů správce při zpeněžení majetku Sazky. ČS navrhla, aby souhlas s uzavřením smlouvy udělila schůze věřitelů, k jejímuž svolání vyzvala soud. Schválení smlouvy o prodeji společné firmě PPF a KKCG pouze věřitelským výborem by prý nemuselo být platné, protože žádný z jeho členských věřitelů, mezi něž PPF a KKCG patří, nesmí hlasovat ve vlastní věci nebo ve věci osoby blízké, která s ním tvoří koncern.
Insolvenční správce Cupka podepsal smlouvu s vítězem soutěže v pondělí poté, co věřitelský výbor uzavření smlouvy o prodeji schválil. Skupina Penta, která se tendru kvůli jeho údajné nezákonnosti nezúčastnila a mimo soutěž nabídla za Sazku pět miliard korun, uvedla, že podá žalobu na neplatnost této smlouvy. Česká spořitelna, která je členem věřitelského výboru, navrhla soudu zrušení výběrového řízení a vyhlášení nového.
Podle mluvčího Penty Martina Danka bude žaloba na neplatnost smlouvy o prodeji Sazky první ze série právních kroků, které firma připravuje. "Penta je přesvědčená, že tendr na prodej podniku Sazky proběhl nezákonně, protože neumožnil korektní a standardní soutěž, jež by vygenerovala nejvyšší cenu," uvedl Danko. Právník insolvenčního správce Jan Hrazdíra tvrdí, že nabídka Penty nesplňovala podmínky stanovené výběrovým řízením.
Tendru se zúčastnily i Synot Holding a společnost Charlcoal, spojovaná se jménem finančníka Pavla Tykače. Charlcoal nabídl 3,601 miliardy, Synot 0,5 miliardy korun. Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu pražské O2 areny.