Investice má do kraje přinést celkem 16 investorů, Lego má největší podíl. Výrobce hraček chce zvýšit prodej, a proto potřebuje navýšit kapacitu továrny. Stavba nových výrobních hal má být podle dřívějších informací dokončena příští rok na jaře.
Nové pracovní příležitosti vzniknou také v Cerhenicích na Kolínsku, a to díky investici Výzkumného ústavu železničního za téměř čtvrt miliardy korun. Novou práci tam bude mít 139 lidí. Pro významnější investici za 220 milionů korun se rozhodl i mladoboleslavský výrobce automobilů Škoda Auto. Mělo by díky ní vzniknout 129 nových pracovních míst.
Další nová místa se vytvoří v Jesenici u Prahy, Mníšku pod Brdy, Českém Brodě, Mělníku, Senohrabech, Říčanech, Libčicích nad Vltavou, Odoleně Vodě nebo Benešově. Obstarají je vesměs softwarové a IT firmy. Například v Benešově chce český investor nabídnout 60 nových pracovních pozic.
Šedesátimilionová investice spojená s vytvořením 35 nových pracovních míst míří do Kralup nad Vltavou, stojí za ní společnost Synthos Kralupy. Dalších 30 lidí zaměstná strojírenská firma Stavus v Drásově.
Ve středních Čechách v srpnu zůstala míra nezaměstnanosti na 6,9 procenta. Proti předchozímu měsíci se její hodnota nezměnila. Úřady práce v regionu evidovaly 48.007 lidí schopných okamžitě nastoupit do práce.
Celá Česká republika v prvním pololetí získala prostřednictvím CzechInvestu investice za 16,3 miliardy korun, což bylo meziročně o 132 procent více. Počet investičních projektů mírně klesl na 123 z loňských 125. Investoři se chystají vytvořit téměř 8000 nových pracovních míst. Každý druhý projekt spadá do sektoru informačních technologií a vývoje software.