Evropa je hlavním vývozním trhem Británie a dlouhotrvající krize v regionu by poškodila i Británii a to v době, kdy se vláda snaží srovnat stagnující ekonomiku a zvýšit prodej britského zboží a služeb v zahraničí. "Eurozóna je hrozbou nejen pro sebe, ale také pro britskou ekonomiku a ohrožuje světovou ekonomiku," řekl Cameron, který je nyní na výroční konferenci britské vládnoucí Konzervativní strany. Evropa by podle něj nyní měla zaměřit veškerou svoji energii na problémy v eurozóně a jejich vyřešení, které by podpořilo globální ekonomický růst.
Současná koalice, která vládne od května 2010, se stále více bojí slabého růstu domácí ekonomiky. Kritici pak upozorňují, že přísná úsporná opatření situaci v zemi jen zhoršují. Podle koalice je však rázné vypořádání se s dluhy jedinou možností, jak obnovit dlouhodobý růst a stabilitu a udržet finanční trhy na uzdě.
Konference se zřejmě soustředí na problémy s růstem domácí ekonomiky a vztahy Británie s Evropskou unií. Cameron uvedl, že bude požadovat zpět některé pravomoci od evropských institucí. Británie však podle něj nehodlá opustit unii, jak požadují někteří členové strany. Podle něj většina Britů v současnosti nechce opustit EU, ale reformovat ji.
Cameron rovněž představil nový plán na podporu developerů. Vláda chce dát developerům k dispozici tisíce akrů půdy v rámci programu "stavte nyní a zaplaťte později". Vláda si slibuje v rámci tohoto programu postavení 100.000 domů a vytvoření 200.000 pracovních míst, napsala agentura Reuters.