Index Dow Jones v úterý vzrostl o 153,41 bodu, čili 1,44 procenta, na 10.808,71 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 posílil o 24,72 bodu, neboli 2,25 procenta, na 1123,95 bodu. Index technologického trhu Nasdaq stoupl o 68,99 bodu, tedy 2,95 procenta, na 2404,82 bodu.
Investoři kupovali hlavně technologické společnosti v čele s výrobci čipů a další sektory, které v předchozích seancích oslabovaly. Širší index hlesl za poslední čtyři měsíce již o téměř 18 procent, hlavně kvůli zpomalení globálního ekonomického růstu a problémům Řecka a dalších zemí eurozóny. Dosavadní vysoké ztráty v úterý přilákaly na trh zájemce o levné nákupy.
Navzdory zájmu o technologické společnosti akcie firmy Apple klesly o 0,6 procenta a během dne ztrácely více než pět procent. Apple představil svůj nový telefon iPhone, oproti předchozím spekulacím nakonec nešlo o další generaci populárního telefonu iPhone, ale vylepšenou verzi současné čtvrté řady přístroje.
Trh dopoledne smazal předchozí ztráty díky Bernankemu. Ten ve svém projevu v Kongresu uvedl, že Fed je připraven podniknout další kroky na podporu křehké ekonomiky.
Dařilo se i bankovnímu sektoru, který od svého vrcholu na konci dubna oslabil již o téměř 30 procent. Index bankovního sektoru stoupl o 4,1 procenta. Akcie Morgan Stanley stouply o 12,3 procenta a Bank of America o 4,2 procenta.
Euro v úterý posílilo a vzdálilo se devítiměsíčnímu minimu vůči dolaru. Evropskou měnu podpořil článek ve Financial Times, podle kterého představitelé Evropské unie zvažují možnosti rekapitalizace problémových finančních institucí. Euro těžilo i z projevu Bernankeho. Podle analytiků však nebudou mít zisky eura dlouhé trvání kvůli přetrvávající dluhové krizi v eurozóně.
Euro vůči dolaru stouplo o 1,3 procenta na 1,3342 USD, a zažilo tak nejvyšší jednodenní růst od poloviny srpna. K jenu euro posílilo o 1,6 procenta na 102,77 JPY, napsala agentura Reuters.