Schůzky ve Frankfurtu se podle zdrojů měli vedle Sarkozyho a Merkelové zúčastnit prezident Evropské centrální banky (ECB) Jean-Claude Trichet, výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová, prezident Evropské unie Herman Van Rompuy, předseda Evropské komise José Barroso a ministři financí Německa a Francie. Řešit měli úlohu, jakou by měl mít záchranný fond eurozóny (EFSF).
Francie a Německo slíbily, že včas přijdou s přesvědčivým krizovým plánem, který bude hotový ještě před nedělním summitem EU v Bruselu. Na něm se má dohodnout, jak dál s eurozónou. Dluhová krize, se kterou se eurozóna potýká už více než rok, ohrožuje i další hospodářské celky a může zabrzdit slibné oživení globální ekonomiky.
Francie by chtěla, aby měl fond EFSF bankovní licenci. Ta by mu umožnila zvýšit kapitál u ECB a podle Francouzů je to i nejefektivnější způsob, jak zvýšit akceschopnost fondu. Proti takovému plánu je ale jak německá vláda, tak sama ECB. Francouzský ministr financí François Baroin uvedl, že postoj Francie je všeobecně známý a že Paříž na něm bude trvat.
Německo ale podle zdroje z německé vlády trvá na svém a nehodlá dovolit, aby EFSF získal bankovní licenci. "Stále jsme proti tomu," uvedl zdroj, na který se odvolává Reuters.