Podle Finka nyní EOP také řeší problém budoucích dodávek uhlí a jejich ceny. Mostečtí těžaři prý podle primátora opatovické elektrárně nabídli uhlí pro příští dlouholetý kontrakt za dvojnásobnou cenu. EOP proto hledá alternativy jiných dodávek, a to z jiné těžební oblasti v Česku nebo z dolu v Německu. "Zatím mají dodávky (uhlí) zajištěny a příštího roku se to netýká," řekl Fink.
Teplo z EOP odebírá téměř 60.000 domácností v aglomeraci Hradce Králové, Pardubic a Chrudimi a Hradce Králové. Společnost EOP také v regionu zásobuje teplem řadu institucí či průmyslových objektů. V Pardubicích a Chrudimi a části klientů v Hradci dodávají EOP teplo přímo. V Hradci Králové je hlavním dodavatelem opatovického tepla městská společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové.
Letos mají EOP cenu s desetiprocentním DPH pro konečného spotřebitele 344,08 koruny za jeden gigajoule (GJ). Tepelné hospodářství Hradec Králové má letos cenu 371,14 Kč za GJ. Při zhruba desetiprocentním zdražení by domácnost ve třípokojovém bytě při průměrné spotřebě 40 GJ příští rok zaplatila meziročně navíc asi 1400 až 1500 korun. Ceny dálkového tepla z EOP dosud patří mezi nejnižší v Česku.
EOP jsou majetkově součástí Energetického a průmyslového holdingu (EPH), který je spoluvlastněn finančními skupinami PPF a J&T a Danielem Křetínským. Do skupiny EPH patří také německá hnědouhelná společnost Mibrag. Dozorčí radě EOP od října předsedá bývalý premiér Mirek Topolánek.