"Těší nás, že po měsících tvrdé práce, kdy jsme vyvíjeli a zaváděli nové těžební standardy, které jsme konzultovali s partnery v odvětví i s regulačními úřady, jsme získali povolení zahájit práce na dalším zkušebním vrtu v poli Kaskida," uvedl britský podnik.
Havárie na plošině Deepwater Horizon, kterou měla společnost BP pronajatou od americké společnosti Transocean, se stala v dubnu loňského roku. Na plošině vypukl požár, který byl příčinou exploze. V důsledku toho praskl vrt Macondo, z něhož začala unikat ropa. Její únik se podařilo firmě zastavit až v září.
Od té doby britský podnik soustavně pracoval na plnění všech podmínek nutných k tomu, aby si mohl podat žádost o povolení do Mexického zálivu se vrátit. BP musela mimo jiné slíbit, že vypracuje vlastní standardy pro hlubokomořskou těžbu ropy, které budou přísnější, než jaké požaduje vláda. Americký Úřad pro bezpečnost a ochranu životního prostředí (BSEE) oznámil, že BP tyto podmínky splnila.
Generální ředitel BP Robert Dudley už v úterý naznačil, že odstraňování následků loňské katastrofy v Mexickém zálivu pokračuje podle plánu a BP má za sebou několik důležitých úkonů. Firma doufá, že ještě letos v Mexickém zálivu rozmístí pět ropných plošin.