Ve 12:00 EDT (18:00 SELČ) se index S&P 500 pohyboval kolem 1281 bodů, a proti předchozímu závěru tak vykazoval pokles o 0,3 procenta. Dow Jonesův index byl v blízkosti čtvrtečního závěru 12.205 bodů, zatímco index Nasdaq Composite odepisoval 0,4 procenta na 2728 bodů.
Hlavní akciové indexy ve čtvrtek zpevnily zhruba o tři procenta a S&P 500 se dostal nad klíčovou technickou úroveň, z které by mohl pokračovat v růstu, pokud ji udrží. Od začátku října, kdy index krátce spadl do pásma takzvaného medvědího trhu, už zpevnil skoro o 20 procent. Za medvědí trh se označuje období dlouhodobého poklesu cen.
"Jestliže máte za 18 dnů zisk asi 20 procent a navíc máte za sebou den, kdy trh zpevnil o tři procenta, musíte chytit dech," poznamenal k situaci na trhu hlavní analytik společnosti Morgan Keegan Mike Gibbs.
Pro další růst cen akcií částečně hovoří i překvapivé zlepšení spotřebitelské nálady v USA. Index Michiganské univerzity za říjen vzrostl na 60,9 bodu, zatímco v září byl po zpřesnění dat na hodnotě 59,4 bodu. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru čekali růst indexu pouze na 58 bodů. Předběžná hodnota za září činila 57,5 bodu.
Zástupci Evropské unie se na summitu dohodli na rekapitalizaci velkých evropských bank. Ty si budou muset nejpozději do poloviny příštího roku zajistit nový kapitál, aby se jim ukazatel kapitálové přiměřenosti dostal alespoň na devět procent.
Ministři financí eurozóny pak schválili mechanismus, který posílí efektivitu Evropského fondu finanční stability (EFSF) na více než bilion eur (více než 25 bilionů Kč). Banky zároveň přistoupily na to, že odepíšou polovinu řeckých dluhopisů.
Index S&P 500 za říjen prozatím zpevnil asi o 13 procent. Pokud mu růst vydrží, může zaznamenat nejvýraznější měsíční zpevnění od října 1974. K růstu částečně přispívá i čtvrteční statistika, která ukázala, že americká ekonomika ve třetím čtvrtletí podle prvního rychlého odhadu zrychlila růst na 2,5 procenta. To je výrazně více než o čtvrtletí dříve.