Dow Jonesův index v newyorské poledne (17:00 SEČ) ztrácel 1,2 procenta a byl na 12.080 bodech. Index mimoburzovního trhu Nasdaq oslabil o 1,1 procenta na 2708 bodů. Širší index S&P 500 ztrácel asi 1,3 procenta, stále má však nakročeno k nejvyššímu měsíčnímu zisku od počátku roku 1987.
Euforie z evropského plánu na zastavení dluhové krize ochladla a výnosy italských a španělských dluhopisů vzrostly. "Díky Evropě tu byl v předešlých dnech masivní růst, teď se ale vznášejí otazníky nad tím, zda to bude stačit, aby Itálie a Španělsko dostaly více času," řekl agentuře Reuters analytik newyorské firmy Miller Tabak Peter Boockvar.
Kurz dolaru dnes vystoupil vůči jenu v reakci na intervence Tokia proti silnému jenu na tříměsíční maximum k japonské měně a o více než procento posílil i vůči euru. Silný dolar oslaboval ceny komodit, což sráželo akcie firem komoditního sektoru. Jeho index ztrácel v první polovině obchodování 2,5 procenta.
Výrazně slábly i akcie bank, jejich index klesl o dvě procenta. Vedle obav z dluhové krize na to měla vliv žádost makléřské firmy MF Global o soudní ochranu před věřiteli. MF Global je kvůli sázkám na státní dluhopisy evropských zemí první velkou americkou obětí dluhové krize eurozóny.