Sarkozy uvedl, že středeční vzkaz Francie a Německa vůči Řecku měl na Atény vliv ve správném směru. "Jasně jsme řekli, že chceme, aby Řecko zůstalo v eurozóně, nemůžeme si to ale přát, jestliže to Řecko nebude chtít samo," řekl Sarkozy. "Musíme bránit měnu ... Nemůžeme přijmout rozpad eura, to by znamenalo rozpad Evropy," dodal.
"Z eura plyne přijetí zodpovědnosti všech těch, kdo se na něm podílejí. Mezi členy existuje solidarita, musí se však respektovat minimální společná pravidla. To bylo včerejší poselství kancléřky (Angely Merkelové) a mě. Jsem velmi rád, že v Řecku jsou politici, kteří to chápou," prohlásil prezident.
Merkelová předtím novinářům v Cannes řekla, že zajištění stability eura je vyšší prioritou než garantování členství Řecka v měnové unii. Kancléřka zopakovala, že Řecko nedostane další část záchranného úvěru, dokud jednoznačně nepřijme nový záchranný balík, který evropští činitelé schválili na summitu minulý týden.
V letovisku na francouzské Riviéře dnes začal dvoudenní summit skupiny 20 největších ekonomik světa. Největší pozornost se věnuje událostem v Řecku, zejména po pondělním nečekaném oznámení řeckého premiéra Jorgose Papandrea, že o druhém záchranném programu pro Řecko budou v referendu rozhodovat řečtí občané.
Papandreu dnes naznačil, že referendum nebude nevyhnutelné a že rozhodnutí o referendu je pouze na Řecku. Opozice dnes vyzvala Papandrea k odstoupení.