G20 se dohodla na zvýšení kapitálové přiměřenosti u těchto bank do roku 2016. Rada pro finanční stabilitu (FSB), mezinárodní orgán pro dohled nad bankami, rovněž uvedla, že banky budou muset vytvořit do konce roku analýzu "living will", což je výraz, který se používá pro dokumenty uvádějící přání člověka nebýt uměle udržován při životě v případě smrtelné nemoci. Daná opatření mají zajistit, aby daňoví poplatníci již nikdy nemuseli platit za účty těchto bank při bankovní krizi.
Seznam celosvětově systémově důležitých finančních institucí, nazývaný G-SIFI, by měl být přehodnocen každý rok v listopadu. Kritici často upozorňují na to, že přísnější požadavky na kapitálovou přiměřenost bank povedou k tomu, že velké banky omezí poskytování úvěrů, protože křehká globální ekonomika je stále na pokraji recese. Odcházející šéf FSB Mario Draghi však tyto kritiky odmítá. FSB má několik studií zabývající se zvýšením kapitálové přiměřenosti, které ukazují, že to nebude mít žádný výrazný makroekonomický vliv.
Na seznamu není Industrial and Commercial Bank of China, která je největší bankou na světě podle tržní kapitalizace. Podle FSB je sice tato banka velká, ale není systémově důležitá.
Seznam systémové důležitých finančních institucí: Banka Země původu Bank of America USA Bank of China Čína Bank of New York Mellon USA Banque Populaire CdE Francie Barclays Británie BNP Paribas Francie Citigroup USA Commerzbank Německo Credit Suisse Švýcarsko Deutsche Bank Německo Dexia Francie/Belgie/Lucembursko Goldman Sachs USA Group Crédit Agricole Francie HSBC Británie ING Bank Nizozemsko JP Morgan Chase USA Lloyds Banking Group Británie Mitsubishi UFJ FG Japonsko Mizuho FG Japonsko Morgan Stanley USA Nordea Švédsko Royal Bank of Scotland Británie Santander Španělsko Société Générale Francie State Street USA Sumitomo Mitsui FG Japonsko UBS Švýcarsko Unicredit Group Itálie Wells Fargo USA
Zdroj: Reuters