Podle vedení Chodova ERÚ dlouhodobě nekoná a tím město poškozuje. "Ačkoli se jedná o náš majetek, úřad nás odmítl přibrat jako účastníka řízení. Podle našich informací už Sokolovská uhelná doložila všechny potřebné doklady pro přidělení licence, ale zatím se tak nestalo," uvedl Pizinger.
Zatímco dosavadní nájemce městských dodávek tepla, společnost Marservis, městu žádné nájemné neplatí, od Sokolovské uhelné mělo dostávat pět milionů korun ročně. Navíc uhelná společnost, která je i výrobcem tepla pro Chodov, nabídla cenu 442 korun za GJ. Marservis podle informací radnice dodává teplo za asi 520 korun za GJ.
Jen na spotřebě městských budov rozdíl v ceně představuje podle radnice asi 1,8 milionu korun ročně. Podobně jsou na tom ale i obyvatelé města. Ti už sepsali petici, se kterou se chtějí obrátit na Úřad vlády, sněmovnu a město. Podle petice Sokolovská uhelná prodává Marservisu teplo za zhruba 217 korun za GJ. "Takový cenový rozdíl považujeme za nemravný a v rozporu s českými zákony," uvádí se v petici.
Chodov se se společností Marservis pře už mnoho let. Město s firmou uzavřelo dlouhodobou smlouvu v roce 1994. Podle současného vedení města byla ale nevýhodná. Roky se proto radnice se společností o platnost smlouvy soudila. Soud sice rozhodl, že je smlouva, která měla platit do roku 2018, neplatná, ale Marservis se odvolal k Nejvyššímu soudu.
Marservis také už podruhé požádal o předběžné opatření, které by zakázalo městu manipulovat s teplofikací. První návrh krajský soud odmítl, nyní bude rozhodovat o podobném znovu.