Index důvěry se zvýšil na 64,2 bodu z říjnových 60,9 bodu. Překonal tak očekávání analytiků, kteří podle průzkumu agentury Reuters počítali s mírnějším nárůstem na 61,5 bodu.
Spotřebitelé jsou sice optimističtější ohledně vývoje na trhu práce, svou finanční situaci však nadále hodnotí nepříznivě. Většina respondentů uvedla, že se jejich finanční situace zhoršila, a pouze každý pátý očekává během příštího roku zlepšení.
"Celkově je stále pravděpodobné, že reálné spotřebitelské výdaje nebudou v následujícím roce dost vysoké na to, aby umožnily rychlejší tempo hospodářského růstu," uvedl šéf průzkumu Richard Curtin. "Pravděpodobnost obnoveného poklesu ekonomiky stále zůstává nepříjemně vysoká," dodal. Spotřebitelské výdaje v USA zajišťují více než dvě třetiny ekonomické aktivity.
Americká centrální banka (Fed) minulý týden předpověděla, že největší ekonomika světa letos stoupne pouze o 1,6 až 1,7 procenta. To je zhruba o procentní bod méně, než předpokládala v předchozí prognóze. Ve druhém čtvrtletí růst americké ekonomiky zrychlil na 1,3 procenta z 0,4 procenta v předchozích třech měsících.