Cameron na tiskové konferenci připustil, že mezi oběma zeměmi jsou na řešení krize názorové rozdíly, a prohlásil, že podle něj by eurozóna měla k boji proti krizi využít všech svých nástrojů a institucí, to znamená i Evropské centrální banky. Merkelová souhlasila s tím, že je nutné dělat více, zdůraznila ale, že žádné rychlé řešení krize neexistuje.
"Britský požadavek, abychom využili rozsáhlého arzenálu, a vrátili tím eurozóně důvěryhodnost, je správný. Musíme ale dbát na to, abychom nepředstírali, že můžeme použít palebnou sílu, kterou nemáme, protože trhy si velmi rychle uvědomí, že to fungovat nebude," prohlásila Merkelová.
Merkelová poukázala na to, že obě země mají společný zájem na ozdravení veřejných financí v Evropě a udržení společného rozpočtu Evropské unie pod kontrolou. Vyzvedla význam Británie jako člena EU, třebaže země není součástí eurozóny.
Británie však nezmírnila svůj odpor proti plánu zavést v celé EU daň z finančních transakcí, která by mohla vytlačit obchodování s finančními nástroji z Londýna do zámoří. Merkelová na otázku po této dani řekla, že žádný pokrok v překonávání názorového rozporu na tuto věc nenastal.