Dow Jonesův index v závěru newyorského obchodování ztratil 2,05 procenta a uzavřel na 11.257,55 bodu. Širší index S&P 500 oslabil o 2,2 procenta a šest dní poklesu byla jeho nejdelší série ztrát od počátku srpna. Souhrnný ukazatel trhu Nasdaq klesl o 2,43 procenta na 2460,08 bodu.
Strach z prohlubování dluhové krize v eurozóně zvýšila velmi slabá poptávka po nových německých desetiletých dluhopisech, jejíž aukci řada analytiků označila za "katastrofu". Zvýšily se obavy, že krize začíná ohrožovat už i největší evropskou ekonomiku v situaci, kdy lídři Německa a Francie se neshodují na způsobech jejího řešení.
Dalším nepříznivým faktorem pro akcie byl nejhlubší pokles indexu aktivity v čínském průmyslu za posledních 32 měsíců. Na trhu to vyvolává pochyby o schopnosti Číny vyrovnat se bez dopadů s útlumem globální ekonomiky. Smíšené středeční údaje z USA na akcie větší vliv neměly.
Ztráty utrpělo všech deset ekonomických sektorů a nejhůře dopadla finanční oblast. Akcie bank JPMorgan Chase a Citigroup se propadly o více než tři procenta. Pokles cen ropy a dalších komodit v obavách z útlumu čínské ekonomiky oslabil také akcie energetického a komoditního sektoru.
Euro se ve středu v rostoucích obavách z vývoje v eurozóně propadlo na sedmitýdenní minimum vůči dolaru. Srazily jej obavy z toho, že dluhová krize již začíná ohrožovat i Německo, které zažilo jednu z nejméně úspěšných aukcí vládních dluhopisů od zavedení jednotné evropské měny. Další špatnou zprávou bylo varování agentury Fitch před zhoršením francouzského ratingu.
Ke konci newyorského obchodování euro vůči dolaru oslabilo o 1,25 procenta na 1,3344 USD. Předtím kleslo až na 1,3325 USD, nejnižší úroveň od 6. října. Vůči jenu oslabila evropská měna o 0,7 procenta na 103,23 JPY. Dolar proti japonské měně posílil o 0,5 procenta na 77,36 JPY.