"Je to naléhavě nutné a bude se o tom mluvit právě dnes ve Štrasburku," řekl Juppé na otázku, zda by mohla ECB začít s rychlými a rozsáhlými intervencemi. Francie s podporou dalších zemí eurozóny je přesvědčena, že nejlepším opatřením proti rozšiřování dluhové krize je krok, jímž se z ECB udělá v eurozóně věřitel poslední instance. Banka by tak mohla neomezeně kupovat státní dluhopisy nebo by garantovala jejich nákupy evropským záchranným fondem EFSF.
"Myslím si a doufám, že postupně dospějeme k myšlence, že ECB by měla hrát klíčovou roli při obnovování důvěry," řekl Juppé. Proti tomu v obavách z vyvolání vysoké inflace důrazně vystupují němečtí zástupci v ECB a pod jejich vlivem i německá vláda v čele s Angelou Merkelovou.
Německo jako hlavní nástroj řešení krize prosazuje zvýšení fiskální disciplíny v eurozóně, Juppé však poukázal na to, že kvůli změnám evropských smluv to je obtížná a dlouhá cesta. "Francie nebyla nikdy proti revidování smluv, jenom říkáme, že to zabere hodně času. Musí to ratifikovat 27 parlamentů, to může trvat léta," řekl Juppé.
Ve Štrasburku dnes budou o dluhové krizi v eurozóně diskutovat Merkelová s francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym a novým italským premiérem Mariem Montim.