"Francie ani Rakousko nijak nevrávorají a jejich úrokové sazby (v podobě výnosů dluhopisů) nejsou z historického hlediska nijak neobvykle vysoké," řekl Weidmann pro sobotní vydání listu podle dopředu vydaných citací.
Výnosy státních dluhopisů zemí eura tento týden dál rostly a zvyšovat se začaly i zemím jako Francie, Rakousko, a dokonce i Německo. To ve středu zažilo kvůli slabé poptávce investorů nejhorší aukci svých obligací od zavedení eura. V souvislosti s pohyby na trzích se objevují nové návrhy na řešení krize, žádající zejména masivní zásahy Evropské centrální banky, což Bundesbanka důrazně odmítá.
Weidmann varoval před "přehnanými interpretacemi" tržních pohybů. "Německé vládní dluhopisy bude trh nadále žádat jako vždy, protože Německo má přesvědčivou stabilizační politiku," uvedl šéf Bundesbanky.
Weidmann poukázal na to, že "jakmile desetileté dluhopisy jdou nahoru, hned se začne mluvit o konci světa". Líčit Itálii jako zemi na pokraji bankrotu je podle Weidmanna chybné, protože "Italové si s úroky nad sedmi procenty na nějakou dobu poradí".
V dnešní aukci šestiměsíčních dluhopisů Itálie zaplatila rekordní úrok 6,5 procenta, téměř dvojnásobek výnosu z říjnové aukce. Itálii dál rostou i dlouhodobé úvěrové náklady. Výnos desetiletých italských dluhopisů vzrostl o třetinu procentního bodu na 7,30 procenta a dostal se opět nad sedmiprocentní hranici, nad níž je podle analytiků refinancování země na trhu dlouhodoběji neudržitelné.