"Jádro vedení bylo prohnilé a hnilobou bylo zasaženo i jeho okolí," napsala komise ve 178stránkové zprávě. Komise rovněž kritizovala externí auditory.
Zjištění, že nebyly nalezeny žádné důkazy o organizovaném zločinu, může Olympusu pomoci skandál překonat. V Japonsku je krize této firmy považována za jednu z nejhorších v historii země. Od vypuknutí skandálu společnost ztratila asi polovinu své tržní hodnoty.
Olympus v minulých týdnech přiznal, že celá tři desetiletí používal akvizice různých firem k tomu, aby maskoval ztráty svých investic do cenných papírů. Činnost společnosti, která vznikla v roce 1919 jako výrobce mikroskopů, nyní vyšetřují japonská policie a prokuratura. Případem se zabývá i americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) a britský Úřad pro vyšetřování vážných podvodů (Serious Fraud Office). Kvůli skandálu už rezignoval předseda správní rady a prezident Olympusu Cujoši Kikukawa a další členové vedení.
Pro Olympus je nyní nejdůležitější, aby do poloviny prosince dodal tokijské burze svou výsledkovou listinu. Pokud to nestihne, může burza akcie firmy vyškrtnout z obchodování.