Podle Penty je nabídnutá cena totožná s cenou sousedních pozemků České typografie, které kupovala před dvěma lety. "Společnost tak důrazně odmítá dezinformace a účelové lži, podle kterých je případná cena za pozemky výrazně podhodnocena," uvedla v tiskové zprávě.
Dřívější informace o ceně kolem osmi tisíc korun za čtvereční metr vycházejí ze špatné interpretace vítězné nabídky výběrového řízení z roku 2004, řekla ČTK mediální zástupkyně Penty Martina Válová. Ta tehdy činila 900 milionů korun za 125.000 metrů čtverečních stavebních pozemků. Šlo o cenu za podlažní plochu, nikoliv o velikost zastavěného území, dodala. Podle ní aktuální nabídka odpovídá tržní ceně, výsledná cena bude prý záviset také na rozsahu prodávaných pozemků a výsledcích jednání s Českými drahami.
Rozsah pozemků, o které má Penta zájem, v budoucnu určí až změna územního plánu. Společnost se podle Válové pochopitelně zajímá pouze o stavební pozemky. Investiční záměr počítá s výkupem v rozsahu zhruba jednoho hektaru v pásu mezi kolejištěm a ulicí Na Florenci.
Penta je 80procentním vlastníkem skupiny Masaryk Station Investments (MSI). Zbylých 20 procent v MSI vlastní společnosti Sudop a Morávka centrum. MSI se s Českými drahami podílí na přípravě komerční výstavby na nevyužitých pozemcích v okolí pražského Masarykova nádraží prostřednictvím skupiny Masaryk Station Developement. V té České dráhy vlastní 34 procent a zbytek připadá na MSI.