V hledáčku Hintonu jsou střední a menší firmy s obratem kolem 200 milionů korun. Ve střednědobém plánu chce společnost ovládnout kolem šesti podniků, přibližně jeden na dva kraje. Ve hře jsou společnosti z jižní a severní Moravy, jižních a severozápadních Čech, z Pardubicka a Královéhradecka. Konkrétní jména podniků ale s ohledem na současná jednání nikdo z manažerů uvést nechtěl.
Hinton nechce ovládnout stavaře klasickým nákupem. Nabízí jim výměnný obchod. Výměnou za většinový podíl v regionálních firmách získají jejich majitelé menšinový podíl v Hintonu.
"Když bychom s tímto konceptem přišli před dvěma lety, nikdo by se s námi nebavil. Nyní i když jsou firmy zdravé a mají zásobu práce, mají obavy z budoucnosti. My jim nabízíme stabilitu, zázemí a rozložení rizika," uvedl Fidler. S plánem na průnik do tuzemského stavebnictví pomáhá novému hráči poradenská společnost Deloitte.
Ze začátku se chce ale Hinton soustředit hlavně na podnikání v oblasti řízení soukromých staveb, například kancelářských nebo průmyslových budov.
Generální ředitel a předseda představenstva Hintonu je bývalý dlouholetý šéf Skansky Burda. Majitelem a předsedou dozorčí rady nové firmy je další bývalý vrcholový manažer Skansky Fidler. Kořeny ve Skansce mají také další přední manažeři Hintonu - Petr Šimon a Petr Dvořák. Vznik ohlásil Hinton koncem listopadu.