"Tato valná hromada v podstatě nebyla, protože byla svolána neoprávněně," uvedl Ertl. Dodal, že valnou hromadu měl vést on, na dnešní jednání ale nebyl připuštěn.
Novým předsedou představenstva se dnes stal Bouček, dalšími členy byli nově zvoleni Karel Coufal Viktor Pavlík. Členy představenstva i nadále zůstávají Vladimír Šimíček a Jindřich Rajchl.
"Naší prioritou je vynaložit veškeré úsilí na ochranu zájmů všech akcionářů společnosti - sportovních svazů. Máme významné pochybnosti o způsobu řízení insolvence Sazky a jeho výsledku," uvedl Bouček.
Upozornil, že konkurzem Sazky a netransparentním prodejem jejího majetku skupinám PPF a KKCG přišly sportovní svazy o svůj majetek. "Z tohoto důvodu budeme požadovat, aby Sazka byla prodána znovu, transparentně a nejvyšší nabídce. V nejbližších dnech se představenstvo společnosti připojí k příslušným žalobám ohledně neplatnosti prodeje podniku Sazka," dodal.
Ertl koncem listopadu uvedl, že představenstvo zkrachovalé Sazky svolalo na 5. ledna příštího roku tři mimořádné valné hromady navržené akcionáři společnosti. Projednávat bude návrh ČSTV, který chce odvolat a volit členy představenstva a dozorčí rady společnosti, návrh Autoklubu ČR, jenž navrhuje projednat stav majetku Sazky po prodeji podniku, a návrh Sdružení sportovních svazů ČR na projednání situace firmy.
Loterijní byznys Sazky odkoupily skupiny PPF a KKCG, které patří mezi největší věřitele zkrachovalé společnosti. Obě skupiny dnes nemají s akcionáři Sazky v insolvenci nic společného, nijak se tedy ani neúčastní rozhodování o svolávání valných hromad. Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu pražské O2 areny. Akcionáři Sazky jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu. Tím největším je ČSTV.