Podle FSA panovaly ve vedení RBS takové podmínky, které banku činily náchylnější dělat chybná rozhodnutí. Banka podle úřadu měla slabou kapitálovou pozici a příliš spoléhala na krátkodobé financování.
FSA ale označuje i vlastní pochybení. Podle závěrečné zprávy nedostatečně reguloval likviditu RBS a nedokázal správně analyzovat, jak hluboké ztráty banka měla.
"Skutečnost, že žádný jednotlivec nebyl z právního hlediska shledán vinným za selhání (banky) přináší otázku: Pokud nebylo možné nic udělat podle existujících pravidel, neměla by se pravidla do budoucna změnit?" citoval ze zprávy FSA server listu Financial Times.
FSA konstatuje, že v tržní společnosti nesou riziko za chyby managementu akcionáři společnosti a na nich také je manažery v případě jejich selhání potrestat. Bankovnictví však vyžaduje jiný přístup, neboť přehnané riskování může vyústit nejen v bankrot banky, ale také ve ztrátu veřejných peněz a v širší hospodářské škody. "Selhání bank znepokojuje i veřejnost, nejen jejich akcionáře," uvádí FSA.
RBS v době vrcholící úvěrové krize dostala od britské vlády pomoc ve výši 45 miliard liber (1,3 bilionu korun). Banku nyní z 84 procent vlastní daňoví poplatníci.