Caracas uvedl, že od přiznané částky odečetl dluhy, která má Exxon vůči Venezuele. Latinskoamerický stát započítal například i hodnotu dluhopisů, které Exxon Mobil opětovně nabyl v jednom znárodněném projektu. Vyčíslenou částku prý Venezuela převede do 60 dnů.
Částka 255 milionů dolarů představuje pouze nepatrný zlomek z více než deseti miliard dolarů, které Exxon požadoval. Výsledek sporu bude pro Cháveze patrně znamenat velký úspěch a zřejmě také vylepší pozici dalších zemí, které těží ropu a které vedou s globálními těžebními koncerny spory o znárodnění těžebních projektů.
Chávezova vláda v roce 2007 znárodnila řadu projektů na těžbu ropy v deltě řeky Orinoko. Tato oblast patří k nejrozsáhlejším nalezištím ropy na světě, a je tedy velmi lukrativní. Na postup Venezuely si stěžovaly i některé další firmy, včetně například amerického koncernu ConocoPhillips. Část firem ale přistoupila na vyrovnání, které tehdy Venezuela navrhla, a sporům se tak vyhnuly.
Sporem, který s Venezuelou vede Exxon Mobil, se zabývala Mezinárodní obchodní komora (ICC) se sídlem v Paříži. Ta verdikt vynesla před několika dny, obsah svých nálezů ale nezveřejňuje. Ani tento verdikt proto není možné nezávisle posoudit a prozatím je nutné spoléhat se pouze na to, co o verdiktu sdělí sami účastníci sporu. Exxon uvedl, že nález, který má více než 400 stran, ještě nestihl celý prostudovat.