Listopadové výsledky průmyslu podle statistiků ovlivnil dlouhodobě pozitivní vývoj v automobilovém průmyslu a kumulované dokončení většího množství zakázek s delším výrobním cyklem ve strojírenství a výrobě těžké dopravní techniky.
K meziročnímu růstu nejvíce přispěla výroba motorových vozidel, přívěsů a návěsů, a to o 17,7 procenta. Výroba strojů a zařízení se meziročně zvýšila o 12,9 procenta. Výroba a rozvod elektřiny, plynu a vody, tepla a klimatizace stoupla o 10,2 procenta.
Nejvíce naopak meziročně klesla výroba počítačů, elektronických a optických přístrojů a zařízení, a to o 21,8 procenta. Produkce potravin se snížila o 6,4 procenta a výroba chemických látek a přípravků poklesla o 4,6 procenta.
Tržby z průmyslové činnosti v běžných cenách se v listopadu meziročně zvýšily o 6,6 procenta. Tržby z přímého vývozu průmyslových podniků se zvýšily v běžných cenách o 15 procenta. Tuzemské tržby, které zahrnují i nepřímý vývoz prostřednictvím neprůmyslových podniků, v běžných cenách klesly o 0,7 procenta.
Nové zakázky ze zahraničí stouply meziročně o 10,6 procenta, zatímco tuzemské nové zakázky klesly o 6,8 procenta. K meziročnímu růstu nových zakázek celkem nejvíce přispěla výroba motorových vozidel, přívěsů a návěsů o 9,6 procenta, výroba elektrických zařízení o 10,9 procenta a výroba kovových konstrukcí a kovodělných výrobků o 6,2 procenta. Nové zakázky klesly nejvíce ve výrobě počítačů, elektronických a optických přístrojů a zařízení, a to o 13,9 procenta.
Průměrný evidenční počet zaměstnanců v podnicích s 50 a více zaměstnanci v průmyslu se v listopadu meziročně zvýšil o 1,7 procenta. Průměrná měsíční nominální mzda těchto zaměstnanců přitom meziročně vzrostla o 2,2 procenta a činila 29.501 Kč.
Průmyslová produkce v zemích Evropské unie podle údajů Eurostatu v říjnu meziročně vzrostla po očištění od vlivu počtu pracovních dnů o 1,3 procenta.