Hildebrand je podezřelý, že věděl o měnových transakcích své manželky a že některé transakce i sám prováděl. Hildebrandovi loni v srpnu nakoupili asi půl milionu dolarů (10,1 milionu Kč) jen krátce předtím, než centrální banka přijala opatření k citelnému oslabení švýcarského franku. Investice Hildebrandových se tak v krátké době výrazně zhodnotila.
Hildebrand ještě minulý týden tvrdil, že o žádném odstoupení nemůže být ani řeč, protože se nedopustil ničeho nezákonného. Banka se podezřením už i zabývala, nic podezřelého ale neshledala a případ uzavřela. Právě postoj kolegů byl pro Hildebranda směrodatný a často se pak o jejich stanovisko i opíral.
Zlom ale podle švýcarského listu Tages-Anzeiger nastal v sobotu. Rada si prý obstarala nové informace, z nichž už nebylo vůbec jasné, že Hildebrand je tak nevinný, jak se minulý týden zdálo. Dosavadní podporu svému šéfovi proto jedenáctičlenná dozorčí rada stáhla.
Hildebrand je podezřelý z takzvaného insider tradingu, tedy zneužití neveřejných informací k vlastnímu obohacení. Insider trading se ve většině vyspělých zemích přísně trestá a řada manažerů po obou stranách Atlantiku už kvůli němu skončila ve vězení.
V případě SNB jde ale o mnohem víc, než jen o pověst jednoho manažera. Švýcarská centrální banka má jakožto měnová autorita ve světě značný vliv a tradičně se těší i obrovskému respektu. Hrozilo tak, že pokud Hildebrand zůstane ve funkci, uškodí to hlavně pověsti centrální banky.