"Správce se obrátil na soud se žádostí o výplatu zajištěného věřitele, jde o standardní postup, který vyplývá ze zákona," uvedla.
Sazku získaly skupiny PPF a KKCG, které ve výběrovém řízení nabídly nejvyšší částku 3,81 miliardy Kč. Z této částky vyplatí Cupka The Bank of New York Mellon, která měla svůj dluh zajištěný budovou a pozemky Sazky v Praze na Vysočanech. Skupiny KKCG s PPF, které patří mezi největší věřitele Sazky, po odkoupení loterijního byznysu Sazky následně společnost přejmenovaly na SAZKA sázková kancelář.
PPF a KKCG stále u soudů vedou spory o to, zda insolvenční řízení a následný prodej Sazky organizovaný Cupkou byly v pořádku. K těm, kteří proti prodeji Sazky protestovali, patřila Česká spořitelna, ale ta koncem roku svoji pohledávku prodala KKCG a současně stáhla svoji žalobu proti prodeji. Tím ztratila významného spojence především skupina Penta a současné představenstvo zkrachovalé Sazky, které se k žalobě spořitelny přidaly.
Při vypořádání dluhů se v první řadě uspokojují zajištění věřitelé, tedy ti, kteří mají vůči prodávanému majetku firmy nějaké zajišťovací nebo zástavní právo. Od jejich pohledávky se pouze odečte poměrná výše odměny insolvenčního správce a náklady spojené se zpeněžením, udržováním a správou majetku.
Poté přicházejí na řadu pohledávky za majetkovou podstatou. Tam patří odměna a výdaje správce, náklady spojené se spravováním a udržováním podstaty, daně v průběhu insolvenčního řízení, sociální a zdravotní pojistné a zaměstnanecké nároky v průběhu insolvenčního řízení. Zbytek výtěžku se podle výše přihlášených pohledávek rozdělí mezi přihlášené věřitele.
Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu pražské O2 areny. Akcionáři Sazky jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu. Tím největším je ČSTV.